Єгор Семенков

Персональний блог

Previous Next

Ефективність ProZorro у 2017 році

Лише одне своєчасне та принципове рішення Запорізької обласної ради дозволило зекономити обласному бюджету 48,84 мільйонів гривень.
Детальніше. В квітні 2016 року обласна рада однією з перших в Україні достроково,

до офіційного розповсюдження дії Закону України "Про публічні закупівлі", на підпорядковані їй комунальні установи та заклади запровадила обов'язковість закупівель товарів, робіт та послуг через Система публічних електронних закупівель ProZorro вже з 1 травня 2016 року. 
При цьому одночасно обласна рада понизила ціновий поріг, з якого обласні комунальні заклади та установи повинні застосовувати Prozorro, з 200 тисяч гривень (що передбачено Законом) до 30 тисяч гривень, тобто запровадила обов'язковість допорогових закупівель через електронну систему. Відповідно, й кількість закупівель, які відбуваються за прозорою процедурою, значно збільшилася. 
За час роботи (півтора роки) комунальних установ та закладів за цими правилами загальна сума економії коштів обласного бюджету по допороговим закупівлям склала 48,84 мільонів гривень. Приблизно це вартість 24 автомобілів швидкої медичної допомоги (якщо один коштує 2 мільйона гривень). 
Тільки спеціальна школа-інтернат "Світанок" на допорогових закупівлях матеріалів, обладнання, інвентаря, послуг зекономила у 2017 році майже 600 тисяч гривень. Вивільнені кошти спрямовані на додаткові потреби інтернату. Тому мені було особливо приємно перебувати у відповідальному закладі серед дітей, яким створені затишні умови.

© 2017 Персональний блог Єгора Семенкова. Всі права захищені.